Márciusi elemzésemben gyönyörûen elõrevetítettem az áprilisi eseményeket. Ha az árfolyam áttöri a 61,8%-os (7645,13) Fibonacci szintet és alatta stabilizálódik, akkor akár további szintek korrekciója is megtörténhet, hiszen megnyílik lefelé a 200 napos mozgóátlag irányába. írtam. A német vezetõ tõzsdeindex áprilisi csökkenése bekövetkezett, ugyanakkor korrekciónak bizonyult, mivel hó végére az árfolyam visszatért a régi kerékvágásba és folytatta készülõdését az újabb csúcsok felé. A DAX áprilisi lejtmenetét szépen prezentálja a március végétõl behúzott, fekete színnel jelölt csökkenõ trendcsatorna, amely korrekt módon illeszkedett a grafikon számos pontjára. A kurzus még márciusban lefordult a 100%-os (8074,47) Fibonacci szintrõl, majd 8000-rõl is, áprilisban a 38,2%-os (7379,88) Fibonacci szintig hatolt a korrekció, amely egyben a hosszú távú trendet jelképezõ 200 napos mozgóátlag szintje is. A túladott árfolyam április 22-én visszafordult, az RSI és MACD indikátorok egymást erõsítõ vételi jelzése mellett megjöttek a vevõk, így a vizsgált idõszak végére sikerült visszatérni a hónap eleji szintekre.
Mi várható? A rally folytatásához az szükséges, hogy a DAX jegyzése visszatérjen a 2012 júniusa óta tartó fekete színnel jelölt emelkedõ trendvonalra. A profitrealizálással együtt járó korrekció után erre van lehetõség, hiszen az árfolyam a vizsgált idõszak végén ismét az 50 és 200 napos mozgóátlagok fölött tartózkodott. Az MACD indikátor vételi jelzésében bizakodhatnak a DAX szárnyalásában bizakodó befektetõk. A 2012 júniusa óta tartó növekvõ vonal komoly ellenállást jelenthet, technikailag a Stochastic eladási jelzése és az RSI értékei eladási zónához való közelsége addhat okot aggodalomra.
Fundamentális oldal
Összefoglalás: A vezetõ német tõzsdeindexet igen hátrányosan érintették a ciprusi események, majd a márciusi ciprusi megállapodás után újabb csontváz például Szlovénia szerencsére nem hullott ki a szekrénybõl. Ennek ellenére a DAX április közepéig nem tért magához. Ennek oka egyrészt az olasz belpolitikai bizonytalanság, másrészt az euróval fizetõ országokból és Németországból érkezõ roppant kedvezõtlen makrogazdasági adatok. A rossz számok elbizonytalanították a befektetõket, akik az euró zóna enyhe növekedésének megindulásában bíztak. Ám a piac április végén a DAX mellé állt, és végül sikerült ledolgozni a csökkenést. Pont a gyatra számoknak köszönhetõen, az elemzõk többsége úgy érezte, hogy megérett az idõ az újabb jegybanki megmozdulásra, ezzel felerõsödtek az Európai Központi Bank jövõbeni kamatcsökkentése által generált növekedési várakozások. A nemzetközi hátszél is biztosítva volt a DAX számára, mert az Egyesült Államokban publikált gyakran vegyes nemzetgazdasági adatok miatt elhalványult annak az esélye, hogy a Fed idén leállítja ösztönzõ programját, így a tengerentúli likviditás is biztosított. Az olasz kormányalakítással hó végén az euró zónát destabilizáló olasz belpolitikai válság is megoldódott. Mindezek mellett pozitívan hatottak, hogy az elsõ negyedéves vállalati gyorsjelentések is többnyire jól sikerültek.