Oroszország cukorrépatemõ területein augusztusban és szeptemberben szokatlanul nagy esõzések hátráltatták a betakarítást. A gépek gyakorlatilag nem tudnak rámenni az elázott földekre, ezért már most 24% a lemaradás a tavalyi évhez képest. A termés elõrejelzést ennek megfelelõen módosították 4,3 millió tonnáról 3,5 millióra. Mexikó szeptember utolsó napján jelezte, hogy az olcsó világpiaci árak miatt elõreláthatólag növelni fogja a cukorfelhasználását, melyet fõleg az országban népszerû üdítõipar számlájára írhatunk. Október elsején Brazília, a világ legnagyobb cukortermelõje is módosított a termési várakozásain. A fagyok és esõzések 2,2 millió tonnával rontották a célt.

 

A cukor árfolyam a bevezetõben szereplõ kritikus hírek hatására kezdett száguldásba. Az orosz jelentést követõen rögtön a sárgával kiemelt komoly rést hagyta maga mögött, amit a következõ napokban sem sikerült maradéktalanul betölteni. A korábban felsejlett, zölddel kiemelt fordított váll-fej-váll alakzat a nyakvonal réssel történõ áttörését követõen valósággá vált, elindulhatott a célárai felé. Elsõ körben a 161,8%-os ideális célt érte el, majd a kitörést a200 napos mozgóátlagig, elindult a másodlagos célár felé a 261,8%-os magasságba. Érdemes kicsit távolabbról is rápillanatani a chartra, mert a hosszú távú csökkenõ trendet is megtörte és egy gigantikus emelkedõ háromszög kiépülésének vége közeledik.

További emelkedésnél ellenállásra a korábbi csúcspontok magasságában számíthatunk. Ha fordulna, esésben a nevezetes mozgóátlagok támaszthatják, illetve a váll-fej-váll nyakvonala. Az indikátorokon nagyon meglátszik, hogy nagyot rallyzott a cukor, az MACD, RSI és sztochasztikus oszcillátor is rég nem látott szinteken tartózkodik. Talán a sztochasztikuson látszik némi mocorgás az eladási jelzés felé, de még egyértelmû szignált nem adott. 

Szólj hozzá