A cukorra évek óta komoly eladói nyomás nehezedik. A világ cukorfogyasztása csökkenõ tendenciát mutat, mindeközben Brazíliában, ebben az évben minden eddiginél jobb termésre számítanak. A májusi hónapot illetõleg kevés értelme volna egy unalmas csökkenõ trendcsatornáról értekezni, ezért most inkább 14 hónap távlatából mutatom be, mire számíthatunk a közeljövõben.
Zöld, negatív meredekségû egyenessel szemléltettem az október óta domináló csökkenõ trendet, mely rendre erõs támaszként szolgál. A 2012 nyári és õszi markáns csúcsokat vettem alapul a lehetséges középtávú célárak meghatározásához. Az utóbbi 161,8%-os Fibonacci-célára a narancssárga vízszintesnél található. Támasz szerepe miatt sikeresen pattant róla április-május fordulóján, de májusban már nem tudott felette maradni, ezért innentõl ezt ellenállásnak kell tekintenünk. A tavaly nyári csúcs célára sötétkékkel szerepel az ábrámon. A zöld és kék egyenesek metszésekor számíthatunk újabb felpattanásra.
Jól látszik, hogy a magenta 50 napos exponenciális mozgóátlag milyen szorgalmasan szorítja le a cukor árfolyamát. Hat nyíllal szemléltettem a nevezetes pontokat. A rikító zöld 120 napos és a sötétlila 200 napos is hasonló sikereket ért el az elmúlt évben. A CCI indikátor a zöld zónába került a -100-as érték alá, ha tehát ismét metszi ezt a szintet, azzal vételi jelzést fogunk kapni. Emelkedésben ellenállások a mozgóátlagok és a korábbi Fibonacci-célár, míg esés esetén a zöld és kék egyenesek tekinthetõk támasznak.