A cukor év eleji tõzsdei kereskedése során elenyészõ számú hír mozgatta az árfolyamot, inkább hangulati és technikai alapú kötések születtek. Egyetlen komolyabb hírt találtam, miszerint Brazíliából, mint a világ legfontosabb cukortermelõjétõl, 7.2 százalékkal kevesebbet exportáltak teherhajókkal a Brazil Hajóügynökség jelentése alapján. 

Árupiaci elemzõk szerint tavasszal tovább csökkenhet a brazil cukortermelés, várhatóan körülbelül 9 százalékkal.

cukor január 

Az árfelhajtó jelentõségû hírekkel ellentétben, õsz óta folyamatosan épül a világoskékkel kiemelt csökkenõ trendcsatorna. Alsó és felsõ egyenesét háromszor markánsan érintette a chart, az irányváltás rendre nagy forgalommal történt meg ezeken a pontokon, így a technikai alakzat létjogosultsága erõsen valószínûsíthetõ. Elemzésem készültekor a csatorna alj tartományában kígyózott az árfolyamgörbe, mely arra enged következtetni, hogy februárban kisebb emelkedésre számíthatunk, hacsak le nem töri az alsó egyenest.

Januárban és már korábban is erõs ellenállás szerepét töltötte be a magenta 50 napos exponenciális mozgóátlag, így a következõ hetek korrekciójában ismét hasonlóképp számolhatunk vele. Amennyiben áttöri, úgy a csatorna teteje a következõ ellenállás. A csatorna tetejét kimagasló forgalommal kéne áthasítani, hogy további ellenállásokról legyen értelme beszélni.

Pozíció felvételhez a cukor esetén a sztochasztikus oszcillátort hívtam segítségül. Az árfolyam helyzetének viszonyításával jelöl ki számunkra vételi és eladási pontokat. A hónap közepi markáns long jelre nem érkezett határozott eladási jelzés, viszont ismét vételi ajánlásra számíthatunk a közeli jövõben. Kizárólag erre hallgatva egy dupla aljban bízhatunk, valamint a csatornaalj trendfordító szerepére.

Szólj hozzá