A cukor decemberi árfolyammozgását keresleti és kínálati félelmek, adatok irányították. Hónap elején érkezett egy hír a csökkenõ indiai termelésrõl, melynek oka az indiai felvásárlási láncban keresendõ. Késnek a beszerzéssel, ez termeléskiesést jelent, csökkenni fog a kínálat és így a várakozásoknak megfelelõen azonnali árfolyamdrágulás következett be. Pár nappal késõbb fordult az emelkedõ trend, mert piaci várakozások szerint a globális kereslet el fog maradni a globális kínálattól. Az év végéig többnyire spekulatív vételek és eladások mozgatták az árat.
Novemberi elemzésemben felhívtam a figyelmet egy lehetséges váll-fej-váll alakzatra, azonban ez decemberben nem érte el célárát. Még nem érvénytelenedett, elképzelhetõ egy második (harmadik?) jobb váll felépülése, így a korábbi célárat továbbra is érdemes fejben tartani. Két kisebb alakzat fejlõdött ki, mindkettõ elérte várható esését illetve emelkedését. Az elsõ egy kékkel kiemelt dupla csúcs, a második pedig a zöld füles csésze. A 161,8%-os Fibonacci-szintnél mindkettõ fordult, így lezártnak tekinthetjük õket.
A dupla csúcs célára és a csésze rész alja egy 5 napos kitérõvel jöhetett létre, melyben a régebben többször is megerõsített világoszöld támaszt nagy erõvel letörte, majd hasonló nagy erõvel újra áttörte és ismét fölé került. A két jeles napot citromsárgával kiemeltem a jobb láthatóság kedvéért. A forgalom a globális keresletcsökkenés nyilvánvalóvá válása óta erõsen csökkenõben van, ezt az év végi spekulatív long nyitások sem tudták megfordítani.
A Stochastic oszcillátor eladási jelzésen áll, a múltkori váll-fej-váll-váll továbbra is Damoklész kardjaként lebeg felettünk egy nagyobb árfolyamesést elõrevetítve. Jelenleg támasz szinten áll a búza árfolyama, ezért ismét nagy forgalomra van szükség az irány megtalálásához.