Devizák

CHF/HUF technikai elemzés – 2014. augusztus

Hivatalosan is vége a kamatcsökkentési ciklusnak, Matolcsyék két év után augusztusban nem vágtak elõször kamatot, pedig meglepõ lett volna, mivel a júliusi ülés után lényegében bejelentették a továbbiakban történõ tartást. „A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján a Monetáris Tanács megítélése szerint az alapkamat aktuális szintje összhangban van az inflációs cél középtávú elérésével és a reálgazdaság ennek megfelelõ mértékû ösztönzésével. Elõrejelzéseink feltételeinek teljesülése mellett a középtávú inflációs cél elérése a jelenlegi laza monetáris kondíciók tartós fenntartásának irányába mutat.” – áll a kamatdöntés után kiadott közleményben.

A kamat szinten tartásával a 2012 augusztusi ülés óta tartó folyamatnak vetettek véget a hazai jegybankárok, amelyen az alapkamat 7%-ról 6.75%-ra vágásával vette kezdetét a ciklus. Mivel a 2.1%-os jegybanki alapkamat bejelentése egyáltalán nem okozott meglepetést, így a forint a svájci frank ellenében sem reagált rá érdemben, már korábban megtörtént az esemény beárazódása. A következõ napokban még tovább is gyengült a forint, többek között az alacsony kamattartalom okán igen sérülékennyé vált, a nyár utolsó hónapját egy enyhébb, 0.87%-os gyengüléssel zárta a svájci frankkal szemben, így már zsinórban 3. hónapja gyengül a hazai fizetõeszközünk az alpesi deviza ellenében.

Technikai oldal

Mi történt? Kereken három évvel ezelõtt alakította ki azt a sávot a svájci frank huf keresztárfolyam, amelyben a mai napig mozog. Az oldalazást alulról a 228-231-es felülrõl pedig a 260-265-ös zóna határolja, amelybe éppen belépett a devizapár, egy range-en belüli emelkedõ csatornában mozogva.

 

Mi várható? Egyelõre kitart a lendület a forintgyengülésben, de az indikátorokon láthatóak már a fordulás jelei. Az RSI egy trendvonal mentén halad fölfelé vészesen közelítve a túlvett zónához, így most shortos jelzésnek értelmezhetõ a zölddel berajzolt vonal letörése is a túlvett tartományból való visszatérésen kívül. A Stochastic is közelít az extrém zónájához, de ami további reménykedésre adhat okot a gyenge CHF-et kedvelõknek a devizahiteles csomagon túl, az a kialakulóban lévõ negatív divergencia az MACD hisztogramján, amely szintén az ellenállási zónáról való lefordulás mellett foglal állást a CHF HUF árfolyam grafikonon. 

Szólj hozzá