Februárban igen kedvezõ befektetõi hangulat uralkodott a nemzetközi tõzsdéken, amelyek sokéves csúcsokat döntöttek meg. A risk on magatartást követõ nemzetközi befektetõk is erõsítették a forint erõsödését a svájci frankkal szemben, amely egészen hó közepéig, a sikeres magyar kötvénykibocsátásig tartott, majd onnantól a bikák vették át a vezetõ szerepet. Elõzõ elemzésemben mát utaltam arra, hogy a mozgóátlagok összeszûkülésébõl arra lehetett következtetni, hogy jelentõs mozgás várható a közeljövõben, amelynek iránya bizonytalan volt.
Február elején az 50 napos mozgóátlag alulról metszette a 200 napos mozgóátlagot, amellyel tökéletes vételi szituáció alakult ki és ezt az árfolyam egyelõre igazolta. Ráadásul az MNB elnök várható személye körüli kérdõjelek is fokozták a bizonytalanságot. A CHF/HUF jegyzése február közepén a 23,6%-os Fibonacci ellenállási vonalról fordult meg és vitte át a 38,2%-os Fibo szintet 238,3-nál, majd az elemzési idõszak végén az 50%-os Fibonacci szinttel küzdött a jegyzés 241,5-nél. A vizsgált intervallumban az RSI indikátor nem adott segítséget pozíció felvételéhez, mert értékei a semleges zónában tartózkodtak.
Hónap elején Londonban zárult a magyar eurókötvények roadshowja. A Világgazdaság címû napilap kiszivárogtatta a hírt, Matolcsy kerül az MNB elnöki székébe, ennek következtében a forint a svájci frankkal szemben majdnem 240-ig emelkedett, majd erõsödésnek indult. Nem túl pozitív hír, hogy a Központi Statisztikai hivatal közzétette a decemberi ipari termelés számait, mely szerint éves alapon 7,6%-os volt a zsugorodás üteme. A Moodys hitelminõsítõ intézet megerõsítette a magyar államkötvények eddigi Baa1 szintû adósság besorolását, amelyet negatív kilátással látott el a magyar gazdaság harmatgyenge teljesítménye miatt.
A decemberi magyar külkereskedelmi többlet drámaian alacsony szintet ért el. Jó hír volt viszont, hogy február 12-én Magyarország sikeres kötvénykibocsátást hajtott végre 3,25 milliárd dollár értékben, a forint is stabil tudott maradni. A lépéssel a magyar gazdasági vezetés okosan kihasználta a globálisan kedvezõ és kockázatvállaló piaci hangulatot, az CHF/HUF árfolyama 234 alá is benézett. Orbán Viktor reggeli interjújában megerõsítette, hogy a nem tervez cserét a kormányban, így tovább lebegtette a leendõ jegybankelnök személyének nyilvánosságra hozatalát. A KSH publikálta az utolsó negyedéves hazai gazdasági visszaesés mértékét, mely alulmúlta az átlagos piaci várakozásokat. A gazdasági visszaesés mellett az infláció is lényegesen csökkent az MNB adatai szerint, a decemberi 2,5%-ról 1,9%-ra.
Kedvezõ hírként hatott viszont, hogy a bankszektor különadójának enyhítésére lenne hajlandó a kormány, ha a hitelezési aktivitás emelkedne, a tárgyalások kezdeti fázisban álltak. A magyar államháztartási 0,3%-os januári hiánya és a részletesebb adatsorok nem okoztak meglepetést a pénz- és tõkepiacon. Az Európai Bizottság jelentése szerint 3,4% lesz a magyar államháztartási hiány 2013-ban, továbbá a gazdaság zsugorodásával számolnak. A magyar kormány cáfolta a hiányra és recesszióra vonatkozó bizottsági elõrejelzést, pozitív forgatókönyvvel számolnak. Az olasz választások eredményei miatt elromlott nemzetközi hangulatban a forint 241 fölé gyengült. Közben nyilvánosságra kerültek a hazai kiskereskedelmi adatok, amelyek a vártnál kisebb csökkenésrõl tanúskodtak. A Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa 5,25%-ra csökkentette a jegybanki alapkamatot, míg a munkanélküliségi ráta 11,2%-ra nõtt.
A CHF/HUF kurzus a 200 és 50 napos mozgóátlag fölött, ráadásul az 50%-os Fibonacci vonalon helyezkedett el február végén, így érdemes óvatosan pozícióba lépni. A londoni elemzõk többsége forintgyengüléssel számol, ha Matolcsy György foglalja el Simor helyét a Magyar Nemzeti Bank elnöki székében. A medvék irányítása esetén alulról a 38,2%-os Fibo nyújthat támaszt 234-nél, míg felülrõl a 61,8%-os Fibonacci szint jelenthet komolyabb ellenállást 244,8 környékén.