USDA csökkentette a világ terméshozamáról szóló elõrejelzését. A téli hideg miatti várható károk csökkennek a Középnyugat melegebb idõjárása miatt. Kanadában logisztikai problémák léptek fel, ezért ezrekkel több vagont szerez be a vasúttársaság, hogy a gabonát idõben eljuttathassa a kikötõkbe. Erõs export adatok jöttek a hónap közepén is. Az árak emelkedéséért a következõ héten is az erõs export igény és az USA síkvidékén tapasztalható szárazság feleltek.

Mi történt? Ismét fellángoltak a félelmek, hogy a kevés csapadék miatt kevesebb termés várható. Profitrealizálást is láthattunk az elmúlt napokban. Meteorológiai elõrejelzések alapján az USA termõterületein továbbra is zord idõ várható, ami a vékony hótakaró miatt károkat okozhat a vetésben. Február végére lassulni látszik az USA exportja, Egyiptom lemondott egy nagy szállítmányt, viszont a gyengébb dollár megtámasztotta az árfolyamot. Az ukrán krízis miatt sokakban aggodalmat kelt a búza export biztonsága, így tovább emelkedtek az árak.

 

Mi várható? Technikai oldalról a korábban bemutatott csökkenõ irányba mutató ék alakzat jutott érvényre és a felsõ szárának sikeres áttörésével komoly tér nyílt meg a korrekció számára. A kitörésbõl számolható elsõ hullám vissza tesztje a felrajzolt 38,2%-os Fibonacci-szintig esett, amit a zöld vízszintes támaszvonal jelképez. A trend folytatódott, ahol az elsõdleges célár már teljesült. Ha a lendület megmarad, jöhet a 261,8%-os másodlagos célár is, ami a decemberi csúccsal egyezik meg. Ennél a pontnál már komoly ellenállásba szaladhatunk. Jelenleg a 200 napos mozgóátlag szorítaná le a búza árfolyamot. Támasz a 200 naposnál, alatta pedig a nevezetes Fibo-szinteknél várható.

Az indikátorok már január végén vételbe lendültek, amikor az ékbõl sikerrel kitört felfelé. A február végi rövid korrekciót a sztochasztikus oszcillátor jelezte. Az MACD és RSI gyakorlatilag egy hónapja folyamatos vételt, illetve tartást ajánlanak.

Szólj hozzá