A búza árfolyam folyamatos emelkedést mutatott az elmúlt két hétben, melyhez eredményesen hozzájárult, hogy az USA Középnyugatán késésben vannak a vetéssel, valamint az ausztrál és orosz termesztés körül is aggodalmak keletkeztek. Mindkét területen az idõjárás rontja a körülményeket. Argentína ezzel párhuzamosan növelte exportját, de ez a charton nem fedezhetõ fel. Az USDA friss értékelése alapján az USA-ban vetett gabona minõsége 59%-os, ami minimális visszaesést jelent a tavalyi 61%-hoz képest. Ezen híreknek köszönhetõen a gabona árfolyama áttörte a kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornát és az 50 napos mozgóátlagot, így ismét bika trend beköszöntében reménykedhetnek a longra spekulálók.
Mi várható?
Az elmúlt hetek állhatatos árfolyam-emelkedésének legszebb gyümölcse, hogy a világoszölddel kiemelt támasz/ellenállás szintet sikeresen átvitte a búza árfolyama. Várhatóan a 120 napos exponenciális mozgóátlag ellenállásként fog fölé tornyosulni és így kis idõre beszorulhat a két mozgó közé. Augusztus végén a 120 napos közelsége egyszer már megtorpanásra kényszerítette az árfolyamot. A május óta tartó veszett zuhanást illene megtisztelni egy megfelelõen méretezett korrekcióval, aminek magassága a 38,2%-os Fibonacci korrekciós szintnél található. Az augusztusi dupla csúcs okán ez erõs ellenállást jelent, ráadásul a 200 napos mozgó is támogatja.
Ahogy az indikátorok kinéznek, már nem vennék búzát. Az MACD fél éve nem látott magasságba emelkedett, de változatlanul vételi jelzésen áll. Az RSI 70 közelébõl, az STS pedig 85 közelébõl fordult déli irányba, amivel megágyaztak egy hamarosan várható eladási szignálnak. Jó volna, ha a búza árfolyam konszolidálni tudná a jelenlegi szintjét, hogy lehûtött indikátorokkal kelhesse útnak újabb magasságokba.