A búza árfolyam szeptember utolsó két hetében komoly emelkedést produkált. Az Amerikai Gabonaszövetség heti jelentéseibõl kiderült mi indokolta. A szeptember 20-át megelõzõ héten hûvös, esõs idõjárás volt az USA gabonaövén, az õszi vetést rendben tudták folytatni, az átlagnak megfelelõ 12%-os készültséget érték el. A dollár gyengülésének köszönhetõen jelentõsen nõtt az USA exportja, tavalyhoz mérten 38%-kal! A termény betakarítása az átlagos 87%-hoz képest jobban áll, jelenleg 90%, de tavaly ilyenkor már 99%-ot is elérték.

Szeptember 20-27. között szárnyalt a búza árfolyama, melynek fõ mozgatórugója az argentin fagyoktól való félelem. Az ottani gabonatermõ vidéken komoly fagykár sújtott. Eközben Kína a szokásosnál jóval több búzát kezdett importálni és az elemzõk a trend fennmaradásával számolnak. A kínálat brutálisan csökkenhet!

 

Technikai oldalról sikeresen kilépett a sárga színû párhuzamos szárú csökkenõ trendcsatornából és visszateszt nélkül emelkedésnek indult a búza árfolyama. A zölddel jelölt dupla alj, vagy füles csésze és a rá rajzolható Fibonacci-szintek kijelölték a 161,8%-os magasságban a célárat, melyet kis híján elért már. A 120 napos mozgóátlag nem jelentett komoly ellenállást, azonban a 200 napos közelsége és a júliusi csúcspont együttesen sikerrel állították meg a rallyt. Ha esésbe váltana, a nevezetes mozgóátlagok ezúttal már támaszt jelenthetnek. A csökkenõ trend teteje is komoly erõvel bírhat az esés megfékezésében!

A múltkori elemzésben látott határozatlan állapotú indikátorok komolyabb elmozdulást vetítettek elõre, melyet a sztochasztikus oszcillátor jelzett elsõként. Ezt követte az MACD indikátor, relatíve gyorsan! Az RSI augusztus közepe óta emelkedésben állt, azonban erre nem sokat adhattunk az utóbbi idõkben, hiszen azóta csak kóválygott a piacra lépést nem kifejezetten támogató zónában. 

Szólj hozzá