A búza árfolyama júliusban tovább esett, de ezt leszámítva különösebb izgalmakat nem tartogatott. A tavaly nyári aszály rally óta csaknem az akkori szintekre csökkent az értéke. Eget rengetõ készlet- vagy termésadatok, vagy jelentõs keresleti- kínálati növekedésrõl se érkeztek hírek. Folytatódott a hullámzó csökkenõ trend a szûkülõ csatornafalak között.

búza 2013. 30-31 hét 

A fenti ábrán sötétkékkel látható a korábban említett szûkülõ csatorna, szebben szólva ékelõdés. Egy csökkenõ trendben kiteljesülõ ék általában felfelé fordítja az árfolyamot. Ennek bekövetkezése két-három hónapon belül megtörténhet, hiszen az idõ elõrehaladásával fokozatosan csökken a hely a két szár között. Ezek rendre ellenállásként és támaszként funkcionálnak. A piros és zöld nyilak jelzik a tesztelési pontokat, ahol az árfolyamgörbe irányt váltott. Külön érdemes figyelni a magenta színû 50 napos exponenciális mozgóátlagra, ami a felsõ ékszárat támogatja, illetve gyakran helyette fordítja esésbe búza árfolyamát.

Régóta megfigyelhetõ, hogy a sztochasztikus oszcillátor milyen pontosan jelzi a rövidtávú trendváltásokat. Ennek figyelmes alkalmazásával végig lehetett skalpolni az esést, bár szerintem még most se vagyunk elkésve vele, hiszen semmi okunk kételkedni benne. Jelenleg épp határon áll, eladásba billent, de érdemes volna várni egy megbízhatóbb jelig. Rövidtávon jöhet egy kisebb felpattanás az 50 napos átlagig, de többhavi kilátásban még esésre számítok, hacsak nem érkezik egy idõjárási katasztrófa, ami az éket validálná és újabb eszetlen rallyba kezdhetne a búza árfolyama.

Szólj hozzá