A búza árfolyamának novemberi viselkedését nagyrészt az USA gabonakészletének változása, valamint a világ különbözõ tájairól érkezõ idõjárási jelentések és várható terméshozamok határozták meg. Két jelentõs elmozdulást produkáló adat és elõrejelzés látott napvilágot; november 12-én megnyugtató hír érkezett az Egyesült Államok búzakészleteirõl, így a hiány miatti aggodalmak elmúlni látszanak. November 29-én az USA Mezõgazdasági Minisztériuma jelentést adott ki, melyben beszámolt a Fekete-tenger régiója, Ausztrália és Argentína várható termésérõl. A világszerte pusztító száraz idõjárás miatt ezeken területeken is az elvártnál kevesebb búzát tudnak betakarítani.
Technikailag továbbra is a múlt hónapban bemutatott csökkenõ háromszög határolja be az árfolyammozgást. Novemberben kétszer érintette a negatív meredekségû szárat, mely ellenállásként így már ötször került markánsan megerõsítésre. A vízszintes szárat is sikerült érinteni, fél év alatt immár harmadszor. Ezúttal egy rövid leszúrás erejéig kibújt alatta, de a 120 napos exponenciális mozgóátlag a segítségére sietett és újra emelkedésbe fordította. Továbbra is látszik a tér a nagyon lassan beszûkülõ háromszögben, így még akár 2-3 hónap is eltelhet, mielõtt várhatóan letöri. Amint ez bekövetkezik, legközelebb a 200 napos mozgóátlag mûködhet támaszként.
Ezúttal is a múltkor jól bevált CCI indikátort alkalmaztam a forgalmi adatok alatt. Legutóbb november közepén kaptunk vételi jelzést a zöld sáv elhagyásakor. Jelenleg az USDA adatra megjelent eladási szignál van érvényben. Érdekes megfigyelni, hogy a forgalom vételi jelzésekre folyamatosan emelkedõ, majd eladási jeleknél folyamatosan csökkenõ.