Márciusban 10%-os rallyn esett túl a búza árfolyama, melynek komoly alapja volt. Az USA mezõgazdasági minisztériumának hó eleji jelentésében erõteljes export kereslet mutatkozott, az állattenyésztõk szintén a keresleti oldalt erõsítették megnövekedett igényükkel. Mindössze egy jelentéktelen fekete gyertyát tudott okozni az a kínálatnövelõ hír, miszerint Oroszországban és Kanadában jó terméshozam várható. Egészen a hónap végéig kitartott a kereslet okozta árnövekedés, azonban végül a friss amerikai készletadatok sokkal magasabb szintekrõl tanúskodtak, mint amivel az elemzõk számoltak, így kinullázódott az utólag alaptalannak bizonyult eufória.
A technikai kép múlt havi várakozásomnak megfelelõen alakult, a januárihoz hasonló ugrás szakította meg a kékkel jelölt csökkenõ trendcsatornát. Ismét nagyjából másfél hónapos intervallumú esést váltott fel félhónapnyi emelkedés. A korábbi sorminta megszakadni látszik, a hónapforduló során tapasztalt nagymértékû árfolyamesés törölte azt.
Az MACD trendjelzõ indikátor medve idõkre figyelmeztet, vagyis az árfolyam emelkedésére játszó spekulánsoknak nem fog sok babér teremni. Emelkedés esetén az 50 napos mozgóátlaggal megtámogatott márciusi árfolyamcsúcsig juthat el, ott erõteljes ellenállás várja a búza kurzusát. Felette az együtt haladó 120 és 200 napos átlagok állhatják útját. Esésben a 161,8%-os Fibonacci-célár tekinthetõ az elsõ komolyabb támasznak.