Április elsõ felében a Brent-féle Északi-tengeri kõolaj jegyzési árfolyama meredek emelkedésnek indult, elsõsorban az orosz-ukrán háborús válság miatt. Oroszország komoly exportõr, Európa onnan szerzi be például a földgázának jó részét, de nem kevés olajat is. Egy embargós helyzetben rendkívül nagy, lefedetlen kereslet keletkezne Európában, ami árfelhajtó hatású. Az USA készletei évtizeted rekordokat döntögetnek nyersolajból, a benzin viszont épp csak a 20 éves átlagszint körül mozog. Ennek fõ oka, hogy az amerikai finomítókapacitások nem tudják tartani a tempót a megnövekedett kereslettel.

 

Mi várható? A Brent árfolyam emelkedése egészen addig kitarthat, amíg enyhülés nem történik az orosz-ukrán vitában és újra helyre nem áll a rend Kelet-Európában. Az grafikonon felvett Fibonacci-szintek segítsgével az elsõdleges célárunk 111$ környékére tehetõ, ami karnyújtásnyi távolságra található a csütörtöki záróártól. A hónapok óta emlegetett szimmetrikus háromszögbõl történõ letörésrõl bebizonyosodott, hogy fals volt. A világpolitika felülírta a technikai elemzést. A háromszög szárait továbbra is használhatjuk a támasz-ellenállás szintek meghatározozásához, amíg nem keletkezik megbízhatóbb jelzés.

Az indikátorok közül mindhárom vételi ajánlásban áll április eleje óta, azonban még csak a sztochasztikus oszcillátoron látszik bármiféle gyengeség jele. Eladási jelzés jeleneg nem látható ezen sem. Amennyiben a célár elérése után esni kezdene, támasz 108-109$ között várható, ahol a három nevezetes mozgóátlag húzódik.

Szólj hozzá