Diplomáciai körökbõl származó pletykák alapján az USA sikeresen meggyõzte Szaud-Arábiát, hogy növelje olajkitermelését, elárasztva a piacot olcsó nyersanyaggal. Ezzel akarják Putyin Oroszországát padlóra kényszeríteni, ahol a költségvetés 110$-os olajjal van null szaldóban. Eközben a szír-török határon Kobani városát nagyjából teljesen felszabadították a kurd haderõk, melyet az USA és szövetségesei támogatnak célzott légicsapásokkal. Az Brent-olaj számára tehát nem látszik árfelhajtó tényezõ, emiatt láthatjuk a brutális zuhanást július óta. Minden elképzelhetõ támaszt letört, Fibonacci-célárakat elérte, de az esés egyelõre nem állt meg.

 

Mi várható?

Technikailag már régóta indokolt volna egy méretes korrekció, de egyelõre még a brutálisan begyorsuló árfolyamzuhanásnak lehetünk tanúi. Hasonló utoljára 2012 áprilisában történt. A legközelebbi értelmezhetõ komolyságú támasz szint 71$ környékén található, vagyis akár még 15% esés is benne lehet a levegõben. Amennyiben esetleg elérkezne az idõ a technikailag nagyon is indokolt korrekcióhoz, úgy ellenállás a 89$-os és 96$-os mélypontoknál várható. Az utóbbinál húzódik jelen pillanatban a csukafejest ugró 50 napos mozgóátlag.

Az indikátorok tekintetében a gyors változásokra hamar reagáló RSI és STS emelkedésbe váltottak, de vételi szignált még nem szolgáltattak. Az RSI 27 felett áll, a 30-as szint áttörésével helyezhetjük ujjunkat a vételi gomb fölé. Az STS 20 körül még nagyon halovány, itt is érdemes megvárni a 30 leküzdését. Az MACD ezek után pár nappal késõbb fog csak vételt adni.

Szólj hozzá