Líbiában nyár óta csaknem duplájára emelkedett a kõolaj-kitermelés és a polgárháború sújtotta ország kikötõi is sikerrel vették fel a tempót. Az Irak-Szíria környéki olajlelõhelyek környékén továbbra is zajlanak az Iszlám Állam elleni nemzetközi hadi manõverek, így ez még tartogathat kellemetlen meglepetéseket a kínálati oldal számára. Az USA-ban folytatódik a palagáz- és olajforradalom, az ország immár többet termel ki saját területén, mint amennyit importál.
Mi várható?
Fundamentálisan az orosz-ukrán harcok miatt aggódhatnánk az olaj árfolyam miatt, azonban technikai oldalról érintetlen a kékkel közrezárt csökkenõ trendcsatorna. A jelenlegi szinteken erõs támaszt jelent a 2013. áprilisi mélypont, így innen felpattanásra számíthatunk. Ebben az esetben a csatorna felsõ szárát mindenképp el kéne érnie a Brent árfolyamának. Áttöréshez komoly forgalomra volna szükség, de ha sikerül neki, akkor az 50 napos mozgóátlagig szökhet fel az árfolyamgörbe.
Az indikátorok az elmúlt heti emelkedés hatására vételbe fordultak, kivéve az MACD-t, mely szokásos módon csak lassan reagál a nagy átlagolás miatt. Az RSI 40-hez közeledik, a sztochasztik pedig 20 alatt fordult. Rövid távú bikára érdemes lehet spekulálni, azonban a csatorna felsõ fala nagyon közel van, így a kockázatot túl nagynak értékelem a valószínûsíthetõ nyereséghez képest.