Február legfontosabb olajpiacokat befolyásoló eseményei közé tartoztak a világ országainak forradalmai. Kijevben a Majdan téren több hónapja tüntettek az EU párti ukránok, véres és halálos összecsapások törtek ki a rendvédelmi erõkkel. A forradalmi gyõzelem következményeként a szomszédunkban épp az orosz megszállás folyik. A Krím-félszigetet vér nélkül foglalta el az azonosítatlan, de valószínûsíthetõen orosz katonai kontingens. Az USA olajkészletei növekedésnek indultak, a téli leállás után ismét beindultak a finomítók. A világ egyik legnagyobb olajkitermelõje Venezuela, ahol szintén véres összecsapások zajlanak az értelmiségi középosztály és a proletárdiktatúrát védõ kormányerõk között.

 

Mi várható? A Brent-olaj árfolyam februári teljesítménye jól kereskedhetõ volt a már korábban felvázolt szürke szimmetrikus háromszög technikai alakzatnak köszönhetõen. Hónap közepén egy kisebb árbocszalag erõsítette meg az emelkedõ trendet, így várható volt a felsõ szár érintése. Többször is túllõtte, de nem tudott felette megerõsödni, így a gyenge támaszon hamar visszahullott az alakzat belsejébe.

Továbbra is ellenállásnak tekinthetõ tehát a felsõ szár, valamint az év végi csúcsok a piros vízszintes vonal magasságában. Támasz jelenleg a három általunk használt mozgóátlag együttese, melyet a szimmetrikus háromszög középvonala is megerõsít. Alatta az alsó szár és a korábbi mélypontok támaszthatják. Az indikátorok egyöntetûen az eladás mellett tették le voksukat, jelenleg nem látszik új beszálló pont. Longosok számára a következõ kedvezõ vételi lehetõség a háromszög aljánál várható, amennyiben sikerrel pattan fel róla.

Szólj hozzá