Augusztus elsõ felében újabb makrogazdasági- és készletadatok mozgatták a Brent-olaj árfolyamát. Az API jelentése alapján komolyabb készletcsökkenés következett be, mint amire számítottak, vagyis a kereslet továbbra is erõs, ami áttételesen a gazdaság erejét mutatja. Kína makrogazdasági adatai is kellemes csalódást okoztak. A kivitel 5,1 százalékkal, a behozatal pedig 10,9 százalékot nõtt júliusban. Az árfolyamot legszembetûnõbben az egyiptomi belpolitikai helyzet röpítette a magasba. A polgárháború felé sodródó arab ország komoly ellátási gondokat okozhat a Szuezi-csatorna esetleges lezárásával.
Tovább épült a sötétkékkel kiemelt emelkedõ trendcsatorna. Jelenleg a július elején végbement emelkedés július végi korrekciójára húzható Fibonacci-szintek céláránál, vagyis a 161,8%-os szintjénél található a Brent árfolyam. Ez történetesen megegyezik az erõs ellenállás szerepét is betöltõ trendcsatorna felsõ szárával, ezért itt megnõtt a fordulat esélye. Ezt természetesen bármikor felülírhatják a világpolitikai események, ahogy azt Egyiptom esetében is láthatjuk. Ha a helyzetet nem sikerül rendezni, további komoly áremelkedésre számíthatunk.
A sztochasztikus oszcillátor és az MACD indikátor is egyaránt vételi jelzésen állnak, azonban az RSI figyelmeztetõleg negatív irányba fordult és metszette a Brent olajnál fontos 60 pontos magasságot. Ez bizony eladási jelzés, azonban komoly short pozíció kiépítése elõtt érdemes megvárni még legalább 2-3 indikátor jelzését. A piros vízszintes vonal komoly támaszt szolgáltathat, ahogy tette ezt az utóbbi idõben többször is. Az elmúlt másfél hónap szélesedõ alakzata szintén a short irányába tolja az esélyeket, de errõl majd hó végi elemzésünkben részletesebben is beszámolunk.