A Brent-olaj árfolyamában viszonylagos nyugalom állt be a jelenlegi szintek környékén, amivel látszólag egy árbocszalagot, vagy szimmetrikus háromszöget épít. A Goldman Sachs jelentése alapján még mindig nem esett vissza eléggé a világ olajkitermelõ kapacitása, sõt még csökkenõ ütemben növekszik, tehát nem is csökken. Ezzel a lassan változó fundamentális tényezõvel jó idõre be van akasztva az olaj árfolyam a 60$-os szint környékére, illetve inkább alá. A szaúdi olajkereskedõk Ázsia felé megemelték az áraikat, mellyel kisebb globális áremelkedés indult el. 

A kérdés továbbra is az, hogy mi zajlik a színfalak mögött? Meddig kínozzák az alacsony árfolyammal az oroszokat és a venezuelaiakat, illetve mikor lép egy nagyot az OPEC, vagy csak Szaúd-Arábia és mikor emelik vissza az árfolyamot a számukra elfogadható 90$ körüli szintre, ahol nullszaldós volna a költségvetésük. További probléma a jemeni háború, mely fontos szállítmányozási útvonal mellett zajlik.

 

Mi várható?

A fundamentumok vegyes képet festenek, ennek köszönhetõ a sárgával kiemelt árbocszalag, avagy nagyjából szimmetrikus háromszög, ami a fennálló trend erõsítését szokta jelenteni. Esetünkben ez alapján további árfolyamesésre számíthatunk, amennyiben a formációból lefelé tör ki. Jelenleg a csúcshoz közelítünk, fogy a tér az olaj árfolyam mozgása számára, nagyon hamar el fog dõlni az új irány. Támaszok az 52$ és 46$ körüli szintek a korábbi aljaknál, ellenállás pedig az 50 napos mozgó, ami a háromszög felsõ száránál húzódik. E felett a februári korrekciós csúcs, majd a 120 és 200 napos mozgóátlagok jelenthetnek ellenállást.

Az MACD indikátor friss, de nagyon gyenge vételi jelzésbe billent, az RSI pedig 50 környékén oszcillál, vagyis teljes a határozatlanság. Az STS mintha eladási jelzést adna, de ez se túl meggyõzõ. A felelõtlen spekuláció elkerülése végett érdemes kivárni az irányt, ami 1 héten belül eldõlhet. 

Szólj hozzá