Április elsõ felében erõteljes árfolyamcsökkenést szenvedett el a Brent-olaj. Ennek egyik oka Mario Draghi, EKB elnök volt. Szerinte az euro-övezet gazdasági kilátásait tekintve nagy a bizonytalanság. Pár napra rá gyenge amerikai makro adatok küldték mélyebbre. A hónap második felében a Japán Jegybank eszközvásárlási programja keltett optimizmust az olaj piacán, fõleg abban a tudatban, hogy a G20 országok támogatták a szigetország e lépését.
A Goldman Sachs bankóriás közben visszavágta év végi célárát 105 dollárra, melyet Kína lassulására alapozott. Sajnálatos módon az USA hírszerzése bizonyítékokat szerzett arról, hogy Szíria vegyi fegyvereket vetett be civil lakossága ellen. Ennek fényében valószínûsíthetõ, hogy USA újragondolja Szíriával kapcsolatos álláspontját és akár be is avatkozhat. Április utolsó napját ismét elrontották az USA gazdasági növekedésével kapcsolatos negatív kilátások.
A korábbi elemzésekben bemutatott váll-fej-váll alakzatból április elején letört a Brent-féle Északi-tengeri olaj árfolyama és az esés mértéke túlteljesített minden elképzelést, amit a Fibonacci-célárakból kalkulálhattunk. A 96 dolláros szint tudta csak megtámasztani, ahonnan emelkedésnek indult. A megszokott korrekciós szintek alapján az 50%-os vonal tudta ismét esésbe fordítani.
Nemrég váltott eladási jelzésbe a sztochasztikus oszcillátor, ez alapján ismét elérhetõvé válik a már egyszer támaszként jól funkcionáló 96 dolláros szint. Emelkedés esetén ellenállásba futhatunk a nevezetes Fibonacci korrekciós értékeknél, majd sorrendben az 50, 120 és 200 napos mozgóátlagoknál. Ha ezeket is legyûri, a váll-fej-váll csúcspontjai kerülhetnek célkeresztbe.