Május 18-án ismét történelmi csúcson zárt az S&P500 amerikai részvényindex. Nagyban hozzájárult ehhez a sikerhez a dollár gyengülése, ami az USA exportra termelõ cégeinek versenyképességét javítja. A gyorsjelentések szintén jóra sikeredtek, erõs szezon volt. A vártnak megfelelõ kiskereskedelmi adatok jelentek meg, melyben 1,2%-os havi szintû névekedés mutatkozott. Az autóeladásoktól és energetikától megtisztított érték a várt 0,5% helyett 0,7%-ra adódott. Szintén a számítottnál remekebb adat jött ki a munkaerõpiacról. 280 ezer fõvel nõtt a mezõgazdaságon kívül foglalkzotatottak száma a várt 226 ezer helyett. A munkanélküliség aránya azonban 5,4%-ról 5,5%-ra emelkedett. Az USA gazdasága tehát egyre erõsebb, egészségesebb. Fundamentális okok alapján további mindenkori csúcsok megdöntésére számítok az amerikai S&P500 részvénykosár esetében.

 

Mi várható?

A technikai chart továbbra is pozitívnak mutatkozik az S&P500 index esetében. A régebb óta érvényben lévõ, világposkékkel jelölt, emelkedõ irányba mutató ékben még van tér a mozgásra, egyelõre nem kell attól félni, hogy letörik belõle. Ezen belül alakult ki a sötétkékkel jelölt emelkedõ háromszög alakzat, ami trenderõsítõ hatású. Meg is próbálkozott az árfolyam a kitöréssel, de elég gyengére sikeredett, vissza is kúszott a vízszintes szár környékére, ami most támaszt ad neki. Feljött ide az 50 napos mozgóátlag, ami szintén támaszt ad. Alatta egy esés esetében támasz lehet az emelkedõ háromszög és az ék alsó szárai, amit a 120 napos mozgó tesz szilárdabbá. Ez alatt csak a 200 napos és a korábbi aljak jelenthetnek megállót. Ellenállás a májusi csúcsnál várható, de ez elég gyengének tûnik. Az indikátorok mind eladási ajánláson állnak, egyedül a sztochasztiknál érezhetõ a trend megfordulásának elõszele.

Összefoglalva:

Az USA tõzsdéje bivaly erõs, a dollár gyengülésnek indult, a makroadatok remekre sikerülnek, miért is ne mehetne további csúcsokra az S&P500 index árfolyama?

Szólj hozzá