Boldog újévet kívánok a tisztelt Olvasóknak! Az elsõ kellemes grafikont az arany rajzolta fel, mely már két hete töretlenül emelkedik. Az arany árfolyam ezzel elérte a füles csésze alakzat nyakvonalát és erõsen megközelítette a csökkenõ trendszárat. Az emelkedésben benne lehet Oroszország további aranykészlet-felhalmozása, illetve hogy az ECB 500 milliárd eurós QE-t jelentett be, melybõl EU országok államkötvényeit kívánják szükség esetén megvásárolni. Ezzel a semmibõl elõteremtett pénzzel szeretnék önmagukat finanszírozni, tovább gyengítve az eurót.

 

Mi várható?

Egyelõre nem lehet elõre kizárni, hogy a kisegített országok jegybankjai a kötvényekért kapott QE eurókból fizikai arany vétellel spekuláljanak, és ezt láthatóan árazni kezdte a piac. A narancssárgával jelölt csökkenõ trendvonalat hamarosan elérheti az arany árfolyamgörbéje, ahol komoly ellenállásba ütközhet. Jelenlegi, napos felbontású chartunkon a 200 napos mozgóátlag szorítja le, ami egy magasságban húzódik a kékkel kiemelt dupla aljszerû, füles csésze alakzat nyakvonalával. A maga mögött hagyott 120 és 50 napos exponenciális mozgóátlagok, valamint az alakzat két aljpontja jelentenek támasz szinteket. Amennyiben a bullos alakzatból sikerrel kitör és a trendvonalat is leküzdi, úgy hatalmas tér nyílhat meg a 2000$ irányában. A 161,8%-os és 261,8%-os Fibonacci-célárak elérése ez esetben szinte törvényszerûnek tekinthetõ.

Az indikátorok közül mindhárom érvényes vételi jelzésen áll, az MACD és a STS két hete, az RSI pedig november eleje óta. A sztochasztikus oszcillátor 90 közeli értéke miatt nem biztos, hogy most kell long pozícióba lépni, egy kisebb korrekció még beleférhet. Aki biztosra menne, várja ki a trendvonal törését és annak visszatesztjét. 

Szólj hozzá