Az arany árfolyam évek óta nem látott mélységekbe zuhant, melynek fõleg globális makrogazdasági okai vannak. Az amerikai dollár a japán yennel szemben ismét nagyot erõsödött, az USA-ban felemás munkaerõ-piaci adatok érkeztek, az infláció rendkívül alacsony és lassul a globális növekedés. Az árfolyamesés jó ideje csökkenõ trendben halad, ezzel párhuzamosan csökken a napi átlagforgalom és felgyorsult a szegmensbõl a tõkekiáramlás. Az arany charton látható felpattanásnak egyrészt technikai okai is vannak, másrészt az USA munkaügyi számai némileg az arany felé fordították a spekulánsok figyelmét. Ennek hatására 161,8%-os Fibonacci-célárról sikeresen pattant egy lendületeset az arany árfolyama.
Mi Várható? A kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatorna a kis alullövés ellenére is érvényben van, folytatódhat a két párhuzamosa közti csapongás. Ez a hullámzás azonban érdekes jegyeket mutat, 1-tõl 5-ig beszámoztam egy lehetséges Elliott-ciklus csúcsait és mélypontjait. A Fibonacci-szintek remekül teljesülnek, azonban az idõtartomány aszimmetrikus, így nem éppen tankönyvi, de sorvezetõnek jó lehet még az A-B-C hullámok meglovagolásához! A felpattanásnak az 5. pontnál már épp ideje volt, elnézve az esés mértékét. Ellenállásba legközelebb a 3. pontnál, illetve felette a magenta színû 50 napos mozgóátlagnál ütközhet. Támasza az 5. pont, illetve a csatorna alsó egyenese.
A fürge indikátorok már vételben állnak, az RSI volt a leghatározottabb. 30 alatti értékrõl egészen 40-ig rallyzott két nap alatt. A sztochasztik még vacilál, de egy gyenge vételi szignál már felsejlik szemünk elõtt. Az MACD csökkenõ trendje megtörni látszik, de továbbra is egy eladási jelzés van rajta érvényben, egy héten belül nem várnék ezen longos jelet, utána meg már lehet késõ csak erre figyelni.