Két hónapon át tartó folyamatos árfolyamesés után az arany görbéje ismét emelkedésbe fordult. A nemesfém árfolyam-növekedését támogatta a nyugati világot is elérõ ebola réme, illetve az USA gazdaságának fékezett habzású növekedése. Az ukrán fronton minden változatlanul borzalmas, Donyeck repterébõl már nem maradt egy ép négyzetméter sem. Az IS, magyarul Iszlám Állam nevû brutális terrormilícia tovább irtja a kurdokat a török határ mentén, amit a török hadsereg tétlenül szemlél. Mindezen események, illetve a technikai túladottság miatt egészen a 38,2%-os elsõdleges Fibonacci korrekciós szintig tudott pattanni az arany árfolyam.
Mi várható?
Az oroszok állítólag fél évre vannak az ebola ellenszerének kifejlesztésétõl, így ha sikerrel járnak, a modern pestist sikeresen leküzdheti az emberiség. Az IS elleni nemzetközi katonai akciók sikerében már a republikánus szenátor John McKain is kételkedik, bár õ mindig is heves ellenzõje volt Obama elnök külpolitikájának. Ezek fényében az arany hosszabb távú oldalazása sem kizárható. Mindenesetre a fenti ábrán látható, kékkel kiemelt csökkenõ háromszög a hosszú távú csökkenõ trendet erõsíti. Az 1180$-os támasz jelenti a legfontosabb támaszt, ennek letörése bõven 1000$ alá viheti az arany árfolyamát. Amennyiben az emelkedés folytatódik, úgy ellenállás elõször az 50 napos mozgóátlagnál várható, mielõtt eléri a 120 napossal támogatott 61,8%-os korrekciós szintet. A 200 napos átlag legyõzése esetén elérhetõvé válik a háromszög negatív meredekségû szára.
Amennyiben kifogyna a szufla, támasz 1180$-nál látható, alatta a feneketlen mélység. Az indikátorok egyelõre nagy hurráoptimizmust mutatnak, mindhárom vételi állapotban tartózkodik. Az MACD viszonylag friss, az RSI 45-ös értékkel még nagyon alacsony, van tér az emelkedésre. Egyedül a sztochasztikus oszcillátor érkezett 75 magasságába, ahol már számíthatunk ez alapján egy kisebb korrekcióra, de aggodalomra még nincs ok, eladási jelzést nem adott.