Az arany árfolyamot tovább rángatták a világpolitikai feszültséggócok. Statisztikák alapján a legnagyobb érdeklõdés az ukrán-orosz és izraeli-palesztin háborús zónákat övezi, ezekre keresnek interneten a leggyakrabban. A bizonytalan helyzet hatására az arany, mint menekülõeszköz, továbbra is erõs maradt. A zöld emelkedõ trend mentén folyamatosan emelkedik, ezt a vonalat már háromszor érintette és sikerrel támasztotta meg. Vélhetõen egy fordított váll fej váll technikai alakzat kibontakozását láthatjuk, amit kékkel emeltem ki.

 

Mi várható?

Ha a váll fej váll alakzat sikerrel áttöri az 1345$ körüli, komoly ellenállást jelentõ nyakvonalát a felvázolt 100%-os Fibonacci-szintnél, akkor megnyílik a tér az emelkedés elõtt, melynek során akár 1358-1390$-ig is kilõhet az arany árfolyama. Ez lehet az elsõdleges célár a 161,8%-os Fibo-szintnél. Ez történetesen megegyezik a márciusi csúccsal, vagyis ismét erõs ellenállászónához érhetünk, mielõtt a másodlagos célár felé tovább zakatolunk.

Az indikátorok állása egyelõre nem ad okot aggodalomra, bár kétségtelen, hogy a bika jellegbõl vesztett egy keveset. Az RSI negatívba hajlott az 50-es szint elérése után és a sztochasztik is vízszintesbe állt a 70-es lélektani értéknél. Ez felett már bármikor jöhet korrekció, de most még nem érkezett eladási jelzés. Az MACD szépen komótosan beállt vételbe, de a görbék nem emelkednek túl meggyõzõen. Ha netán eladási szignálokat kapnánk, támaszt az emelkedõ trend mentén keressünk, vagy alatta a júliusi mélypontnál, ami a 0%-os Fibónál keresendõ.

Szólj hozzá