Az USA makrogazdasági adatai az április végi helyzet alapján felemásra sikeredtek. Az elsõ negyedévben csak 0,1%-kal tudott nõni a gazdaság a 2013 elsõ negyedévéhez viszonyítva, ami a várakozásokkal szembeni 1,2%-tól komolyan elmaradt. Éves viszonylatban a várt 1,6% helyett csak 1,3%-kal nõtt a GDP. A visszaesést sok elemzõ magyarázza a szokásosnál sokkal keményebb téllel. Az ADP foglalkoztatottsági adatok az elõzõ havi 191 ezer fõs bõvüléshez képest most 220 ezer fõs növekedést mutattak, miközben csak 210 ezerre számítottak.
Csaknem 14 éve nem volt ilyen remek fogyasztásnövekedés; 3%-kal tudott nõni! Az ukrán helyzet miatt némileg ismét az arany felé fordultak a befektetõk. Janet Yellen FED elnök asszony kongresszusi meghallgatása nem okozott meglepetést; a GDP növekedésben bízik, a munkaerõpiacon még érez tennivalót Ben Bernanke tanítványa.
A technikai elemzés képe lesújtó, számos tekintetben látszik erõsnek az ébredõ medve. A felvázolt Fibonacci-legyezõ minden szára pirossal lett kiemelve, mivel már mindegyik neves szint ellenállásnak tekintendõ az árfolyamgörbe elõtt. A világoskékkel jelölt negatív meredekségû vonal és a vízszintes zöld támasz szint együtt egy csökkenõ háromszög technikai alakzatot formálnak, ami további esést vetít elõre. Talán az utóbbi egy hét kioldalazása megmenti a longos spekulánsokat, de ez most még nem eldönthetõ. További esés esetén a zöld támasznak illene megfognia. Az 1270$ környéke már számos alkalommal bizonyított. Alatta a tavaly év végi mélypont jelenthet megállót a zuhanásban. Az indikátorok alapján azonban hamarosan emelkedés indulhat, ehhez elõtte még simán lenézhet a támaszra. Ha emelkedni kezdene, ellenállást a Fibonacci-legyezõ szárai és a jól ismert 50, 120 és 200 napos exponenciális mozgóátlagok jelenthetnek.