A Morgan Stanley elemzõház továbbra is pesszimista maradt az arany 2014-2015 közötti kilátásainak tekintetében, ezért célárát további 10%-kal csökkentette 1160-1138 dollárra. Ennek ellentmondanak a tények, miszerint a japán aranykereskedõk 5 éves csúcsot döntöttek a fizikai arany eladásában. 

Mi történt? Január 20-án zárva volt az Egyesült Államok tõzsdéje a Martin Luther King nap miatt, így az arany árfolyam esetében sem történ jelentõs változás. A Morgan Stanley elemzõház továbbra is pesszimista maradt az arany 2014-2015 közötti kilátásainak tekintetében, ezért célárát további 10%-kal csökkentette 1160-1138 dollárra. Ennek ellentmondanak a tények, miszerint a japán aranykereskedõk 5 éves csúcsot döntöttek a fizikai arany eladásában. A HSBC gyenge kínai feldolgozóipari indexet közölt, a kritikus 50-es érték alá esett. A FED további 10 milliárd dollárral csökkentette a havi szinten nyomtatott fedezetlen dollár mennyiségét, melyet a piac láthatóan elõre beárazott. Az USA-ból kellemetlen makroadatok is érkeztek, a munkanélkülésgi helyzet és a tartós cikkek rendelésállománya is elmaradt a várttól.

 

Mi várható a technikai elemzés alapján? Brutálisan erõs ellenállásról pattant le ismételten az arany árfolyam. A pirossal jelölt csökkenõ trendvonal a lila váll-fej-váll alakzat két nevezetes csúcsát is érintette és ezúttal is sikeresen szorította le a chartot. Az említett alakzat nyakvonalára helyezhetõ a narancssárga támasz/ellenállás zóna, ami pontosan a januári csúcsban metszette a piros csökkenõ trendet. A 120 napos exponenciális mozgóátlag közelsége sem segített éppen. Az 1270-1280 dolláros szint áttörésével nyílhat meg a tér a gigantikus dupla alj célárának eléréshez, mely 1500 dollár fölé tehetõ.

Az indikátorok sem festenek túl jól a bikák számára, az MACD épp most készül kiadni az eladási jelet. Az RSI a 60-as értékrõl lefordulva ezt már a múlt héten megtette és a sztochasztikus oszcillátor is hasonló szignált szolgáltatott. Mindezek függvényében a 61,8%-os Fibonacci-támaszszint elérhetõnek néz ki 1220 dollárnál, innen viszont a világpiaci események miatt komoly felpattanás is benne lehet, hiszen folyamatosan menekülnek a befektetõk a biztonságos menedék aranyba a feltörekvõ piaci instabil eszközökbõl.

Szólj hozzá