Az arany november második felében tovább vesztett értékébõl. Ennek számos makrogazdasági oka volt, sõt a hírek és elõrejelzések is ebbe az irányba segítették az árfolyamot. A FED Nyíltpiaci Bizottságának jegyzõkönyve szerint akár már a következõ ülésen dönthetnek a QE csökkentésérõl. A Goldmann Sachs 1050 dolláros célárat lengetett be. Az USA gazdasága folyamatos erõsödés jeleit mutatja gyakorlatilag minden téren. A CFTC adatai alapján november közepére négyhónapos mélypontra esett a spekulatív nettó vételi pozíciók száma. Az ISM index két és fél éves csúcsra ért 57,3 pontnál. Az USB elemzõház 1200 dollárra vágta vissza a 2014-es célárat.

 

Az arany technikai elemzése régóta roppant izgalmas feladat, hiszen a világpiac félelmeit képezi le, tekintve hogy ez a nemesfém menekülõeszközként funkcionál. Legutóbbi elemzésemben egy füles csésze és egy dupla alj is kibontakozni látszott szemünk elõtt, azonban végül a váll-fej-váll gyõzedelmeskedett és nyár óta nem látott mélységekbe lökte az arany árfolyamát. Az 1180$-os célár karnyújtásnyira került, bátrabbak számára hibahatáron belül akár teljesülhetett is a cél és lehet már spekulálni a felpattanásra. Támasz tehát az 1180$, ellenállás pedig minden más, ami felettünk található. 100%-os Fibo-szintnél látható nyakvonal, 50, 120 és 200 napos mozgóátlagok, a vállak és a fej.

Az indikátorok még nem mutatnak vételi jelet, de az MACD kivételével már mindkettõ olyan mélységekben jár, hogy illene nekik fordulni. Az RSI 33 alatt is járt pár napja. Ha jön az arany grafikonon egy felrántás, hamar megkaphatjuk az RSI és STS vételi szignálokat.

Szólj hozzá