Az arany október elsõ két hetében nyújtott teljesítményén egyáltalán nem volt észrevehetõ az USA szövetségi kormányzati leállása és az ebbõl következõ államcsõd közeli állapot miatti félelem. Az árfolyam folyamatosan csökkenõ trendben haladt tovább. Se a kissé kedvezõtlen munkanélküliségi adatok, se az adósságplafon megemelésérõl szóló döntés hiánya nem tudta emelkedõ pályára állítani.
Október 17-én, vagyis elemzésünk írásakor azonban 3%-os pluszban zárt az árfolyam, mivel az utolsó pillanatban sikerült kiegyezniük a demokrata és republikánus honatyáknak a csõd elhalasztásáról. Ezzel a tettel, 3 hónappal elodázták az eseményt, tehát még koránt sincs okunk kitörõ örömre! A Bloomberg által megkérdezett elemzõk szerint az arany árfolyam 2013 év végéig átlagosan 1175 dollárra várható.
Az október 17-es céldátumra érdemes volt spekulálni, hiszen erõsen valószínûsíthetõ volt, hogy az amerikai politikusok végül meg tudnak egyezni egy elfogadható megoldásról. Közvetlenül elõtte már az RSI indikátor és a sztochasztikus oszcillátor is vételi jelzésbe billentek, az MACD mostanáig még nem tudta lekövetni az eseményeket.
A június végén indult emelkedõ trend augusztus végén tört meg. Az erre húzható Fibonacci-segédszintekkel meghatározhatjuk az ideális korrekciós szinteket. Esetünkben két napja éppen a 61,8%-os szintrõl tudott emelkedésnek indulni az arany árfolyam. A nevezetes Fibo mellett a barnával felrajzolt ékelõdés is a nyáron indult emelkedést támogatja. Amennyiben sikerrel átviszi az 50 és 120 napos mozgóátlagokat, majd a 200 napossal megerõsített augusztusi csúcspontra húzható ellenállásszintet, akkor nagy tér nyílik meg felette és akár az 1500 dolláros szint fölé is szökhet. Ha a mai kitörés falsnak bizonyul, úgy a két héttel ezelõtti elemzésben vázolt váll-fej-váll marad érvényben és megnézhetjük a júniusi mélypontot 1180 dollár környékén.