Az Egyesült Államokban a jegybanki szerepet betöltõ FED õsszel már lassíthatja a pénznyomtatást, majd a makro adatok javulásával be is fejezheti. A nemesfémpiacokról továbbra is áramlik ki a tõke, ez szintén nem fest rózsás képet az arany árfolyam emelkedésre játszók számára. Kedvezõ hírek láttak napvilágot a chicagói és michigani beszerzési manager indexekrõl, így a menedékeszközként funkcionáló arany iránt tovább csökkent a kereslet. Nouriel Roubini is megszólalt az arannyal kapcsolatban, szerinte nem kizárt, hogy 1000 dollár alá is beessen az árfolyam.

 

arany 23-24.hét 

Két héttel ezelõtti elemzésemben egy meglehetõsen határozatlan állapotról számoltam be. Mind a mai napig kétséges az irány, bár erõs a gyanú a fundamentális hírek hatására, hogy a pirossal felrajzolt szimmetrikus háromszögbõl történõ kiesés fogja ismételt esésbe fordítani az árfolyamot. Ez esetben az 1170-1220 dollár közötti sávban találhatjuk a célárat. Az elsõ érték a háromszög magasságának megfelelõ 200 dolláros esésre mutat, a második pedig a 161,8%-os Fibonacci-célár.

Az indikátorok közül a két lassabb még vételen áll, a gyorsabb sztochasztikus pedig lassan egy hete eladáson. Az MACD görbéi erõsen megközelítették egymást, várható a keresztezésük során adódó eladási szignál. Az RSI grafikonja gyakorlatilag vízszintesbe állt, hamarosan negatív meredekségbe fordulhat. A sztochasztikus oszcillátor görbéi azonban ismét egymáshoz értek, ami egy rövidtávú vételi jelet adhat. Amennyiben valaki hasznot próbálna hajtani belõle, a háromszög felsõ szárára mindenképp figyeljen, mert erõs ellenállás!

Szólj hozzá