Szeptemberi elemzésemben minden jel arra mutatott, hogy az aranyláz a lokális csúcsához érkezett: célárak túlteljesítve, indikátorok eladási jelzésen. Visszatekintve az októberre, helyesnek bizonyultak a feltételezések és egy teljes Elliott-ciklus csökkenõ szakaszának formálódását nézhettük, illetve kereskedhettük végig viszonylag jó hozam/kockázat arány mellett.
Az arany határidõs árfolyama a lélektanilag fontosnak számító 1700 dolláros szint alá süllyedt, ebben több hír és adat is nagyban szerepet játszott. A jó USA foglalkoztatottsági adatok hatására jelentõsen csökkent az esélye, hogy a Fed a közeli jövõben tovább lazít a monetáris politikán. Ezzela hírrel érte el a bevezetõben említett Elliott C pontot. Másik fontos tényezõ volt az orosz aranybányák ez évben felmutatható (csökkenõ ütemû) 3,1%-kal növekvõ kitermelése, így a kínálat növekedése az ár esését eredményezi.
Október folyamán technikailag az augusztus közepétõl, kékkel jelölt emelkedõ háromszögbõl történõ kitöréskor, elindult egy Elliott-ciklus. A mankónak felrajzolt Fibonacci-szintek alapján tökéletes visszatesztek történtek és rendre fordulat következett be az emelkedés során a 38,2%-os vonalról, ami újabb csúcsokba lõtte az arany árfolyamát. Október elejére elérte az 5. pontot, ahol a szeptemberi elemzésemben felhívtam a figyelmet a fordulós jelekre. Az utána következõ hetekben tökéletes korrekciókkal elérte az A-B-C pontokat. Az alakzatot innentõl lezártnak tekintem.
A C pont elérése során egy nagyobb forgalmú napon letörte az 50 napos mozgóátlagot, amit hó végéig újra megközelített, de fölé kerülni nem tudott. Ekkor folytatta útját a C végpont felé. A 120 napos átlag letörése nem volt szükségszerû, de megtörtént, így most a 120 és 200 napos közti szûk sávban várja az újabb irányt.
Az RSI relatív erõsséget jelzõ indikátor alapján erõsen valószínûsíthetõ az emelkedés, hiszen a 35-ös értékrõl kezd megfordulni, ami vételi jelként értelmezhetõ.