Az arany januári teljesítményét számos hír, adat és technikai jellegû kereskedés befolyásolta. Év elején a rövid fiscal cliff rally után rögtön nagy mennyiségû short pozíció nyílt, majd nyilvánosságra került a FED jegyzõkönyve a QE széria leállításáról. Várhatóan nõni fog a kínai aranyszükséglet, a japán jegybank monetáris lazításba fogott és az Egyesült Államok Képviselõháza megszavazta az adósságplafon 3 hónapos ideiglenes felfüggesztését. Az Eurózóna bankjaiba vetett bizalom tovább nõtt, mikor a vártnál magasabb összeget törlesztettek az EKB-nak

.arany január 

Technikai szemüvegen keresztül szemlélve tankönyvi pontossággal épül egy Elliott-ciklus, melynek most tartunk az 5. pontja felé. A 161,8%-os Fibonacci-szinthez tartozó célár pontosan a narancssárgával kiemelt csökkenõ trendcsatorna aljához mutat, melyrõl fordulást várok a hullámsorozat A-B-C pontjai irányába.

A januári forgalmi adatok a 4. pont megütéséig folyamatosan emelkedõ trendrõl árulkodtak, majd ott fordulat következett be és csökkenõ tendenciát kezdett el követni. Érdemes megfigyelni, hogy minden nevezetes Elliott-szakasz végét a hullám legnagyobb forgalmú napjain jelölte ki.

Bivaly erõs ellenállás a csökkenõ trendcsatorna teteje, ahol most mindhárom ábrázolt mozgóátlag kanyarog. Esésben támaszra a csatorna aljánál számíthatunk, de egy kisebb korrekcióra a 3. pont magasságától is számítani lehet. A CCI indikátor a 4. pont elérése után adott eladási jelzést, melyre egy határozatlannak tekinthetõ vételi szignál érkezett. A szürke kérdõjellel szerettem volna kifejezni, hogy erõsen kétséges a pozitív trend fennmaradása, sokkal valószínûbb hogy visszatér a CCI értéke a világoszöld, -100 alatti tartományba.

Szólj hozzá