Az USA jegybankjának szerepét betöltõ FED számára nyitott a lehetõség, hogy már akár júniusban kamatot emeljen, hiszen a gazdaság erõs helyzete indokolttá tenné, azonban az infláció továbbra is rendkívül alacsony, illetve a munkaerõpiac sem állt még két lábra. A Saxo Bank rangidõs menedzsere Ole Hansen maga is meglepõdött az arany árfolyam háromhetes rallyzásán, mivel nem érkeztek értékelhetõ hírek a fundamentumokat illetõen. Mindenesetre megnyugtatónak tartja, hogy az arany nem hagyta magát és komoly erõvel jött fel nagyon mélyrõl, azonban a novemberi mélypontnál magasabb szintrõl, vagyis optimisták lehetünk egy dupla alj alakzatot illetõen. Ehhez vissza kéne térnie a vételi erõnek, mert az utóbbi idõkben csúnyán elpártoltak a spekulánsok a sárga nemesfémtõl.

Mi várható?

Az arany charton két fontos technikai alakzat is megfigyelhetõ. Az egyik, ami hosszabb távon terelgeti az árfolyamot, az a kékkel kiemelt, csökkenõ irányba mutató ék alakzat. Mivel az arany meglehetõsen régóta esik, ezért az ék reményt adhat egy komolyabb emelkedésre, amennyiben a csúcsához közel sikeresen kitör belõle az árfolyam. Ennek irányába mutat a zölddel jelölt dupla alj kezdemény. A második alj magasabban van az elõzõnél és mindkét aljban élénk forgalom jellemezte a kereskedést. A nyakvonala 1300$ környékén található, de már az ék felsõs szárának áttörése is óriási pozitívum volna. Támasz továbbra is az ék alsó szára, illetve a korábbi mélypontok. Ellenállásba ütközik jelenleg az 50 napos mozgóátlagnál, melyet nem messze felette a 120 és 200 napos követhet.

Az indikátorok alapján vegyes a kép, a sztochasztik nemrég eladásba billent. Az RSI is negatív irányba fordult, azonban a 60-as szintet se érte el. Az MACD továbbra is vételen áll, azonban ez köztudottan rendkívül lomha indikátor. Érzésre azt mondanám, hogy az emelkedésben egy kisebb megállónál tart az arany árfolyam, aztán mehet tovább az ék felsõ szára felé.

Szólj hozzá