Bár a kártyás fizetési szolgáltatók (mint a Mastercard és a Visa) virágkorukat élik, a Bitcoin és a többi kriptovaluta problémát jelenthet ezen társaságoknak.
Ugyanis az látszik, hogy egyre több ember használja a kriptovalutákat áruk és szolgáltatások fizetésére. Amolyan barter üzletek jelennek meg, például ha egy ilyen vétel során a két félnek van Coinbase pénztárcája, akkor az egymás közötti tranzakcióhoz nincs szükség kártyás szolgáltatóra, így sem a Mastercard, sem a Visa nem részesül bevételből ilyen fizetések során. Ugyanakkor a kriptovaluták emelkedő tendenciáját ki is használhatják a kártyás szolgáltatók. Méghozzá úgy, hogy beépítik a saját rendszerükbe. Ez esetben profitálni tudnak belőle, csak úgy, mint a Libra használata során (Facebook kriptovalutája), melynek kialakítása a Mastercard-nak, Paypal-nak és Visa-nak is köszönhető.
A Visa viszont ennek ellenére töretlenül erősödik. Ebben a hónapban több nagyhírű befektetési társaság és alapkezelő diverzifikálva vásárolt a Visa részvényeiből a portfóliójába. Ilyen a Camelot Portfolios LLC befektetési társaság, amely új pozíciót vásárolt a Visa Inc.-ben a második negyedévben. Az alapkezelő társaság 1200 darab hitelkártya-feldolgozó részvényt vásárolt meg, körülbelül 208.000 dollár értékben. Ugyancsak vásárolt a KeyCorp is a Visa részvényeiből, a cég ráadásul július 24-én 190 dollárról 195 dollárra növelte árcélját. Eközben július 11-én a Deutsche Bank a Visa részvényeinél 177 dollárról 225 dollárra növelte árcélját, majd egy kutatási feljegyzésben „az igazi részvény” minősítést adott a vállalatnak. Végül a Piper Jaffray befektetési társaság július 24-én 207 dolláros célértéket állapított meg a Visa részvényeire és „vásárlási” minősítést adták a társaságnak. Két befektetési elemző javasolta a Visa tőzsdén tartását, míg huszonhárom pedig vétel-minősítést adott a vállalat részvényeire. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a globális bank kártyapiac nagy részét három óriáscég, a Visa, a Mastercard és az American Express birtokolja. Ha egy üzletben a vásárlást követően Visa kártyával fizetünk, akkor a bankkártya-társaság is részesedik az üzletből. S ha végiggondoljuk, hogy világszerte hány millió ember fizet ezzel a vékony kis plasztik lappal és hogyan „kényszerítenek” ebbe bele minden felhasználót, illetve mennyi pénz cserél gazdát, tuti az üzlet.
A Visa 2010 március óta éves szinten átlag több mint, 36%-ot emelkedett és hétvégére elérte a 159,9 eurót, dollárban pedig meghaladta a 175 dollárt.
Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →