Skip to main content

A megújuló energia iránti igény világszerte növekszik, ennek egyik kiváló példája Németország, amely jelenleg Európa legnagyobb szélenergia piaca. A területhez tartozó vállalatok, így a dán Vestas is profitál a helyzetből: nemrégiben több fejlesztést és megrendelést is bejelentettek. A vállalat közleménye szerint december elsején egy 660 MW-os rendelés érkezett be hozzájuk egy európai tengeri szélerőmű-projekthez, de a szárazföldi projektek is hasonlóan keresettek. A növekvő igény kielégítésére a vállalat megduplázza a lengyel szélerőmű-lapát gyárának termelését, ezzel felgyorsítva az erőművek telepítését. A lengyel fejlesztés 300 munkahelyet is teremt, amivel együtt a Vestas Európa szerte már 2600 embert foglalkoztat.

A megugró energiaárak, a fosszilis tüzelőanyagok kiszámíthatatlansága és a növekvő energiaigény hatására Európa szerte felértékelődnek a megújuló energiaforrások. A zöld energia ismét az energiabiztonság előterébe kerül, de nem csupán egy opcióként, hanem egyre inkább egy reális és szükségszerű alternatívaként. Ehhez várhatóan a jogszabályi környezet is felzárkózik majd, minden téren elérhető alternatívává téve a szélenergiát is.

 

Értékpapír vásárlás és vagyonkezelés Ausztrián keresztül a Partner Bank közreműködésével. Vegye fel velünk a kapcsolatot →

https://youtu.be/hdKx8g2IIIM

Leave a Reply

Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.