312 fölötti forintzárás és folyamatosan esõ BUX, így teljesen egyértelmû, hogy a vezetõ papírok sem voltak kímélve, talán a MOL-ra mondhatjuk, hogy szépített, de az OTP és a Richter is könnyen törölné a maga mögött hagyott hetet az emlékeibõl. Európában „újra” emelkedett a munkanélküliségi ráta, ez a negatív hír az amerikai piacot is dominálta, így a FED „nem” meglepõ kijelentést tett, újra hajlandó emelni a kötvényvásárlásra szánt keretet, így nem meglepõ az USD gyengülése sem. A vezetõ indexek is tovább gyengültek, elsõsorban a negatív ukrán hangulat miatt és a háburús hangulat egyenes arányú következtetésben drágította a nemesfémeket is.
Féreg költözött a forintocska piacára, 312 fölé nyúzták az EUR/HUF kurzust. Az ukrán helyzet pusztított a hazai pénz- és tõkepiacon, mint a tatárjárás. Az alattomban maró orosz kutya híre bejárta a világot és megijedtek a vevõk a lélekvesztõ keleti régióban. A medve bõrébe bújt pesszimizmus tovább mérgezte a töpörödött magyar részvényecskéket. A Bux indexet lerántották 17 ezer pont közelébe. A Mol árfolyama gyógyult múlt héthez képest, mivel 13315 forinton zárt pénteken. Tûz nélkül is megégett az OTP, mivel negyedik negyedéves jelentése harmatgyengére sikerült. A farkas kaszára jutott bárányszívû bankrészvény 4000 alatt végezte a hetet. Egy darab csávába esett Ricsi papír már csak 3600 huncut garast ér. Megtudtuk, hogy megtáltosodott az ipari termelés és a kiskereskedelem januárban és szépen alakultak a végleges negyedik negyedéves GDP adatok.
Az adatokból Dunát lehetne rekeszteni, most csak a fontosabbakat emeljük ki. A tengerentúlon ismét megvették a gyenge amerikai adatokat a spekulánsok. Múlt héten a gyenge GDP adatoknak, most a csúnyácska munkaerõ piaci számoknak örültek a vevõk. Az ADP szerint kevesebb állás jött létre az amerikai privát szektorban. És bár a nem mezõgazdasági foglalkoztatottak száma kedvezõbb lett, a heti munkanélküli kérelmek komolyan csökkentek, a munkanélküliségi ráta mégis 6,7%-ra emelkedett. Az utóbbi mutató kiemelten fontos a Fed döntéshozók számára, hiszen a Fed romló GDP és/vagy gyengülõ munkaerõpiaci folyamatok esetén elnyújthatja kötvényvásárlási programjának kivezetését. Ebben bízva zsákolták a részvényeket a befektetõk. Az S&P 500 (1878) újabb történelmi csúccsal ünnepelt és a Dow Jones index (16453) is emelkedett. A dollár tovább gyengült az euróval szemben, így már 1,3873-on láthattuk a devizapár árfolyamát.
Az eurózónát tekintve komolyan javultak a beszerzési menedzser indexek, a GDP adatok és a kiskereskedelem forgalma is. A német szolgáltató szektorban mért és feldolgozóipari BMI, rendelések és ipari termelés várakozások felett bõvültek. De az ukrán válság éreztette hatását, amely következtében a német tõzsdeindex (9351) és a Eurostoxx 50 index (3095) is korrekcióztak.
Már megint a kínai gazdaság lassulásával foglakozott a piac, miután a kínai feldolgozóipar és külkereskedelem számai halványabbra sikerültek. A Hang Seng index (22660) csökkent, a Shanghai Composite (2058) oldalazott. Kedvezõ beruházási adatok röpítették az USDJPY devizapárt és a Nikkei indexet (15274).
Felrázták az árupiacot a vevõk. Az arany unciája 1335 dollárra emelkedett, az ezüst unciája 21,74 dollárra nõtt. A Brent ára hordónként 108,8 dollár, a WTI Crude 102,58 dollár.