Hírlevelek

36. heti gyorsjelentés

By 2013.09.08. No Comments

A 36. héten is kiadós rugásokat kapott a forint és a legnagyobb magyar papírok is veszítettek értékükbõl illetve készülhetünk a magyar bankrendszer izzadására is. Az izzadás igaz a szíriai katonai beavatkozás közötti hercehurcára is, igazi nagyzsugás Monopoly szemtanúi lehetünk. Európa gazdaságával szemben még ne legyünk derülátóak, mert szépíthetjük a dolgokat, de ez még mindig RECESSZIÓ! Amerikában már 2 hete csak Szíria van napirenden, tényleg ez a legfontosabb az USA-ban? Putyin pénteki kijelentése miatt lehet! 

A 36. héten kiadós kancarúgásokat kapott az apró forint, amellyel ismét 300 fölött kereskedtek. Gondolom, nem lepõdik meg senki, hogy buktak a vezetõ papírok (OTP 4185, MOL 16050) és a BUX (18005) is. Csányi Úr hétfõn elkottyantotta, hogy izzadni fog a bankrendszer. Egy kis zsarolás, egy kis fenyegetés. Néhány elem a legújabb módszertanból. Nehéz a kutyatejbõl sajtot csinálni, így van ez a devizahitelek forintosításával is. Úgy tûnik, hogy a Magyarok Istenét emlegetõ bankoknak egy korttyal kell meginniuk a Tisza vizét. Ha november elsejéig a bankok nem forintosítják a devizahiteleket, azt a kormány fogja megtenni. Meg persze újabb rezsicsökkentést fújtak a kürtök, mert kellenek a szavazatok. A Központi Statisztikai Hivatal adatai újra felfelé kerekedtek: kedvezõbbek lettek a kiskereskedelmi adatok és magasabb a külker többlet.

Tovább lebegõ szíriai katonai beavatkozás, keménykedõ orosz medve, erõsödõ dollár, de mégis gyógyuló tõzsdei játékterek. Így foglalható össze a nagyzsugás nemzetközi Monopoly.

Könnyebb olvasni a csillagokban, mint a vén kontinens gazdasági számai közt eligazodni. Havi alapon növekedett az eurózóna GDP a felfelé korrigált adatok alapján, de éves szinten vizsgálva még mindig recesszió van.  Az eurózóna feldolgozóipari beszerzési menedzser indexe kedvezõbb lett, míg az eurózóna kiskereskedelmi forgalma inkább stagnált az elõzõ hónap teljesítményéhez képest, de tavalyhoz képest 1% fölötti a visszaesés mértéke. Van mit morzsolni a tej alá Németországban, a beszerzési menedzser indexet felfelé módosították. Mégis csalódást okoztak a német ipari termelés júliusi számai, de kit érdekel? A vezetõ német tõzsdeindex 8200 pont fölé húzott.

Alábbhagyott a piaci para, megtört a lejtmenet az amerikai börzéken. Obama kongresszusi színjátékot kért Szíria ügyében, vagyis a 37. héten várható döntés a katonai beavatkozásról. Félelmetes, hogy pénteken Putyin biztosította Szíriát egy katonai beavatkozás esetén. Adatok voltak dögivel: A nem feldolgozóipari ISM index értéke nõtt, heti új munkanélküli kérelmek száma továbbra is alacsony szinten tartózkodott, viszont kevesebb új munkahely jött létre.  A Fed gazdasági körképe nem volt lényeges hatással a nemzetközi pénz- és tõkepiacra. A nem mezõgazdasági álláshelyek számának változása is kedvezõtlenre sikerült, mégis örült neki a piac. Hiszen az amerikai kötvényvásárlási program korlátozásának kitolásában bizakodtak a befektetõk.

Kínában kellemes számok jöttek a feldolgozóiparról és szolgáltató szektorról . A kedvezõ hangulatban ugrott a Hang Seng Index és a Shanghai Composite, a jengyengülésbõl profitált a Nikkei Index .

A befektetõk adták a nemesfémeket talán a részvénypiaci javulás miatt, de az olajárak drágultak.

Szólj hozzá